8: E-ŠOLSTVO

Osnovna šola Spodnja Šiška, Osnovna šola Polje, Osnovna šola Nove Fužine in Osnovna Šola Zadobrova uporabljajo eAsistent. Osnovna šola Preska pa uporablja Lo.Polis.

Testirala sem storitve Lo.Polis in eAsistent. Vpis ocen, dogodkov, manjkajočih učencev, domačih nalog, pošiljanje sporočil, nadomeščanja, urnik, itd.

Oba informacijska sistema sta si zelo podobna. Menim, da je Lo-Polis bolj preprost za uporabo. eAsistent ima na voljo več funkcij, zato ga je potrebno pred uporabo dobro spoznati. Vizualno sta oba primerna, saj z različnimi barvami omogočata dobro preglednost funkcij. Lo.Polis je malo bolj pregleden, saj ima eAsistent prenatrpane funkcije. Lo.Polis staršem omogoča brezplačen vpogled v e-redovalnico, medtem ko je ta plačljiv pri eAsistentu. Oba omogočata popravljanje ocen. Pri obeh je prikazan tedenski urnik, učitelj pa lahko dodaja in odstranjuje učne ure oz. dogodke. Pri vnosu vsake učne ure se vnesejo še vsebina, opis in možne opombe pri Lo.Polisu, pri eAsistentu pa predmet, razred, št. ure, učilnica, učna snov, domače naloge, opombe. Pri obeh se vpišejo tudi manjkajoči učenci. Sama bi izbrala storitev Lo.Polis, saj je bolj pregleden in vseeno ponuja dovolj funkcij za uporabo. Res pa je, da večina slovenskih šol uporablja eAsistent.