Aktivnost KV7: Računalniška omrežja in ROID

Definicija: ROID – raziskovanje uporabe v praksi: enotna identifikacija (sio.mdm), spletna stran šole (GVS, Joomla, WordPress, Google site, drugo), spletna učilnica/zbornica (GVS ali Arnes učilnice – Moodle), oblačne storitve (Google Drive, SharePoint, One Drive, Office 365 – oblak365), upravljanje VIZ (e-Asistent, lo.Polis).

Raziskovanje prakse: Izberite 5 spletnih strani poljubno izbranih šol in na podlagi javno dostopnih podatkov raziščite, kaj imajo in uporabljajo (glede na info na spletu) ALI izberite 1 šolo in izpeljite intervju z učiteljem (na daljavo), če imate to možnost. Objavite analizo in reflektivno razmišljanja v e-portfelju.

Zahteve:

• Zapišite rezultate analize, ki ste jo opravili.
  • Sistematično prikažite zbrane podatke (kjer je možno, umestite povezavo (link) do storitve, ki jo šola uporablja). Zapišite vaša opažanja ob uporabi posamezne storitve (na primer: šola XY uporablja spletno učilnico za učence in spletno zbornico za zaposlene, ki je dostopna prijavljenim uporabnikom)
  • Refleksija:
    • Katera znanja potrebuje ROID, da lahko skrbi za storitve?
    • S kom vse mora ROID sodelovati na šoli in na kakšen način?
    • Kakšen je temeljni namen uporabe storitev?
    • Vaše lastno mnenje, ki naj bo argumentirano!

V primeru izvedbe intervjuja se mora intervjuvanec strinjati z javno objavo pogovora.

Kriterij vrednotenja: opravil/ni opravil