Letni delovni načrt

Predviden vsebinski in terminski razpored dela v letnem semestru 2017/18

Teme – klinične vaje:

1. Uvodna ura
    Predstavitev dela pri predmetu, obveznosti študentov.
    Projektno, problemsko učno delo.
  2. Učni načrti in pregled PO za poučevanje RA
    Računalništvo, 3. triletje
    NIP NRA, 2. triletje
    Aktivnost KV1: študent pripravi kratek opis izbrane PO glede na izbran tematski sklop poučevanja računalništva. Objava v e-portfelju.
  3. Varnost na spletu: Ovrednotenje izbranega gradiva iz Safe.si
    Aktivnost KV2: Digitalni odtis in digitalna identiteta učenca in vloga učitelja RA pri tem, učitelja in starša – reflektivno razmišljanje. Objava v e-portfelju.
  4. Računalništvo brez računalnika
    · namizne igre
    · karo papir, sledenje navodilom v prostoru
    · vidra, bober
    Aktivnost KV: Aktivnosti po postojankah in reševanje nalog (opravljeno s prisotnostjo na vajah).
  5. Algoritmično razmišljanje – spletne aplikacije in izobraževalne igre (ZIPUG)
    Aktivnost KV: Aktivnosti po postojankah in reševanje nalog (opravljeno s prisotnostjo na vajah).
    Projektna naloga 1: UN, učni cilji in izbira aktivnosti z izbrano aplikacijo, učni list za učence.
  6. Programiranje Scratch in alternative (ScratchJRBlockly, Appinventor …)
    Aktivnost KV3: Realizacija izbrane naloge. Objava postopka kreiranja z navodili in razlago naloge v e-portfelju. Povezava do projekta v Scratch-u (oz. Blocly, Appinventor ali ScratchJR projekta).
  7.  Multimedija (2 termina)
    Grafika (R,V):
    · ponovitev grafike iz UPO (grafični formati, modeli, animacija, PO)
    · uporaba pri poučevanju
    · Gimp, Krita, Inkscape, Photoscape, Photofiltre (sio podpora)
    Zvok in video:
    · osnovne lastnosti zvoka in videa
    · programska oprema za video
    · uporaba pri poučevanju
    Aktivnost KV4: ROID – potrebe v praksi (slikanje/snemanje dogodkov, brošure, plakati, obvestila, šolski časopis), medpredmetno sodelovanje. Objava reflektivnega razmišljanja v e-portfelju.
    Aktivnost KV5: Zajem videa in zvoka s telefonom oz. tablico (delo na terenu: fakulteta in okolica fakultete), obdelava in objava.
    Projektna naloga 2: Priprava videoposnetka z razlago izbrane teme iz RA in dodanimi vprašanji med predvajanjem, objava v TedEd, Edpuzzle … in v e-portfelju.
  8. Oblikovanje besedil in delo s podatki v oblaku
    · word, xlsx
    · office 365
    Aktivnost KV6: Cilji UN, potrebe v praksi, medpredmetno sodelovanje, možne posodobitve. Objava reflektivnega razmišljanja v e-portfelju.
    Projektna naloga 3: UN, učni cilji, priprava lastne aktivnosti za delo z office 365 v povezavi s sodelovalnim učenjem, preverjanje znanja za učence
  9. Računalniška omrežja, oblačne storitve in sodelovanje:
    · enotna identifikacija (MDM, AAI)
    · Arnes splet
    · spletna učilnica, Moodle Mobile
    · oblačne storitve (Arnes mapa, Google Drive, OneDrive)
    · Office 365
    Aktivnost KV7: ROID – potrebe v praksi: spletna stran šole, spletna učilnica in oblačne storitve. Raziskovanje prakse (5 izbranih šol, kaj imajo – gede na info na spletu ALI 2 šoli – obisk in intervju). Objava analize in reflektivnega razmišljanja v e-portfelju.
  10. Spletno učno gradivo in formativno preverjanje znanja
    · tehnologija kot pripomoček
    · e-urejevalnik, NearpodGoogle za učitelje, eXeCute
    · Formative, H5P, Plickers, Kahoot, Quizizz
    Projektna naloga 4: Priprava tematskega sklopa iz izbranega UN in nalog za preverjanje znanja z IKT
  11. e-šolstvo:
    · E-asistent
    · Lopolis
    Aktivnost KV8: Vrednotenje in refleksija, objava v e-portfelju.
  12. Projektno delo: priprava e-portfelja za oddajo v ocenjevanje
    Pridobivanje povratnih informacij, usmerjanje, mentoriranje