RAČUNALNIŠKA OMREŽJA IN ROID

• cobiss+,
  • Lo.Polis,
  • ARNES storitve,
  • veliko povezav (SIO.MDM in druge),
  • urniki v pdf obliki,
  • imajo svoj šolski elektronski naslov, ki je dodeljen vsem učiteljem ti pa so objavljeni na spletni strani šole.

Osnovna šola bistrica ob sotli:

• svoj e- knjižnjični sistem,
  • na voljo veliko povezav,
  • uporabljajo Eduroam,
  • projekcija sio2020,
  • urnik v pdf obliki,
  • nadomeščanja: Lo.Polis,
  • inovativna pedagogika,
  • imajo elektronske naslove ARNES, ampak na spletni strani ni objavljenih elektronskih naslovov učiteljev, torej predvidevam, da učitelji nimajo šolski elektronskih naslovov,
  • nisem zasledila spletne učilnice,
  • imajo povezavo do vrtca, ki pa ima svojo domeno,
  • fotografije objavljajo preko google+.

II.osnovna šola Celje :

• imajo moodle na svojem strežniku,
  • domenski elektronski-naslovi: slander.si,
  • spletna učilnica: moodle, ki jo uporablja samo en učitelj matematike in fizike.

Osnovna šola Polzela:

• urnik: e-Asistent,
  • projekcija sio2020,
  • arnes splet,
  • eudoram.si,
  • imajo svoj spletni album,
  • povezava do vrtca, ki pa ima svojo spletno stran,
  • spletne učilnice nisem zasledila.

Osnovna šola Podčetrtek:

• urnik in spletna učilnica: e-Asistent,
  • knjižnica: cobiss+,
  • povezava do spletne strani vrtca, ki ima svojo domeno, prav tako imajo galerijo slik in videov.

Če želi skrbeti za vse storitve mora nujno znati razvijati spletne učilnice, pri čemer mora ves čas slediti novostim in paziti na licence ter zaščito podatkov. Ob tem mora znati tudi programirati in ves čas vzdrževati spletno stran. Prav tako pa skrbeti za protivirusno zaščito, da vse poteka kot je potrebno.

ROID je v stiku s čisto vsemi na šoli, saj je administrator spletne strani in dodaja na spletno stran oziroma pomaga ostalim, ko želijo kaj naložiti. Je ključna oseba, ki svetuje katero opremo izbrati za delovanje spletne strani in ostalih stvari. Prav tako sodeluje z učitelji tako, da jih na novo izobražuje in seznanja z novosti.

Glavni namen uporabe teh storitev je, da so v času s tehnologijo, kjer vse poteka preko spleta, od obveščanja do sprememb, ki se pojavijo. S tem so vsi ves čas z vsem seznanjeni in imajo do vsega dostop kar od doma. Prav tako s tem seznanjamo ostale o uporabi tehnologije, kako jo pravilno uporabljati in učiti novosti. Ne nazadnje so s tem izbrani tudi vsi podatki na enem mestu.

Moje mnenje je, da je ROID pomemben del šolskega vsakdana, saj brez njega, sedaj v sodobnem času, šola ne bi mogla delovati. Potrebno je iti s časom naprej, kar pa ROID vsekakor zagotavlja. Ta je aktiven na več področjih, kjer opravlja vsakega dela po malem. Menim, da je pomembno, da je na šoli nekdo na katerega se lahko zaposleni pa tudi učenci obrnejo, če nastanejo težave v zvezi s tehnologijo.