Računalniška omrežja in ROID

OŠ Poljane:

OŠ Poljane nad Škofjo Loko:

• spletna učilnica, redovalnica : e-asistent
  • Arnes splet: https://sola-poljane.splet.arnes.si/

OŠ Ivana Cankarja Vrhnika:

OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas:

OŠ Žiri:

•  spletna stran: http://www.osziri.si/
  • SIO 2020
  • urniki na spletni strani
  • spletna učilnica: arnes učilnice

OŠ Škofja Loka mesto:

Da lahko ROID skrbi za storitve, mora :

• nameščati programsko opremo
  • mora znati osnove programiranja, HTML
  • sledi spremembam na področju novih spletnih učilnic, razvijanje spletne strani
  • poskrbeti za licence

Kot ROID mora sodelovati prav z vsemi zaposlenimi v šoli, tako kot s starši. Z učitelji se dogovarja o novostih, jih sprašuje po izboljšavah, jih spodbuja k varni uporabi interneta, o ščitenju avtorskih pravic. Z ravnateljem se dogovarja o izgledu spletne strani, mu predlaga nove možnosti spletnih strani, e-učilnic, e-redovalnic, pozanima se o cenovnih možnostih, itd.

Namen storitev je, da sledi novostim in se prilagaja tako redovalnico, spletno stran in učilnico glede na razvoj računalništva in informatike. Z novimi storitvami, kot je e-asistent, arnes splet, vsi javni podatki postanejo dostopnejši in preglednejši tako za starše in učence, tako kot tudi za učitelje. S temi rešitvami imajo starši večji vpogled v šolanje otroka, tako v njihov urnik, ocene in izostanke od pouka.

Kakor sem pregledala po 6- ih šolah, in še nekaj dodatnih, lahko posplošim, da so vedno bolj v uporabi e- učilnice in e -redovalnice. Kot ROID učitelju to sicer oteži delo, saj vedno mora slediti spremembam, vpeljevati mora učitelje v nov sistem, pred tem pa ga mora seveda še sam dobro preučiti. Kot bodoča učiteljica pa lahko vidim, da je sam uporaba storitev nadvse praktična, saj nam olajšajo delo z vpisovanjem v redovalnico, z vpisovanjem prisotnosti, imamo lažji pregled do urnikov, poleg tega, pa nam storitve omogočijo tudi lažje sodelovanje in dogovarjanje s starši.