RAČUNALNIŠKA OMREŽJA IN ROID

Rezultati analize

•  Oš Vrhovci: Arnesova spletna stran, SIO 2020, vsi zaposleni imajo Arnesov domenski e-mail, šola nima spletne učilnice in oblačnih storitev,  za urnik in nadomeščanje uporablja eAsistent, koledar dogodkov pa ima googlov koledar
  • Oš Vič: šola ima svojo spletno stran, vsi zaposelni imajo Arnesov domenski e-mail, spletne učilnice in koledar  moodle, za urnik uporablja eAsistent
  • Oš Vodice: ima svojo spletno stran, vsi zaposelni imajo Arnesov domenski e-mail, za e-redovalnico in prehrano uporablja lo.polis, šola uporablja najnovejšo različico Office 365, SIO 2020
  • Oš 8 talcev Logatev: Arnesova spletna stran, SIO 2020, za urnike šola uporablja svojo stran pdf, šola nima spletne učilnice, ima svojo elektronsko pošto, na spletni strani ni možno videti meila ki ga uporabljajo učitelji

Refleksija

Pri opravljanju analize sem ugotovila, da imajo šole zelo različne spletne strani, večina omenjenih šol ne uporablja spletnih učilnic, predvsem pa se mi zdi, da veliko premalo šol omogoča brezplačno uporabo Office 365. Te storitve, ki jih šola uporablja ali pa ne so po mojem mnenju odvisne predvsem od tega, kako dobro se ROID spozna nanje. Predvsem se mi zdi da bi lahko več šol uporabljalo spletne učilnice, saj se mi zdi da to omogoča lažje predajanje nalog in dodatnih vaj učencem. Pri nekaterih šolah bi bilo dobro dodati tudi prijavljanje in odjavljanje na malico tako kot imajo to na Oš Vodice saj se mi zdi preko mejlov to veliko bolj zakomplicirano.

ROID mora za skrb vseh omenjenih storitev poznati vse v zvezi s spletom, urejanjem in postavljanjem spletnih strani, urejanjem fotografij, ki jih objavi na spletni strani. Za to je potrebno, dobor sodelovanje med ROID-om in ravnateljem, pomočnikom ravnatelja ter mad ROID-om in učitelji. Pri tem mora ROID dodobra poznati vse prednosti in slabosti storitev, da se potem lahko z vodstvom skupaj dogovorijo katere bodo uporabljali.

Vse storitve po mojem mnenju predvsem pomagajo tako staršem kot učencem, da so bolje seznanjeni z vsemi stvarmi, ki se dogajajo na šoli. Menim, da je delo ROID-a zelo pomembno in ključno za sodobnejši dostop do informacij, ki jij šola posreduje učencem in staršem. Zato je pomembno, da je ROID dovolj dobro seznanjen in izobražen glede vseh storitev, ki jih šola lahko uporablja.