KV7: RAČUNALNIŠKA OMREŽJA IN ROID

Office 365 – oblak 365

Osnovna šola Kozara

neznano

Opazil sem, da so vse te spletne strani narejene v WordPress – u in da uporabljajo arnes spletne učilnice.

Refleksija

ROID mora skrbeti za vse te storitve, zato mora imeti znanja o tem, kako te storitve delujejo. Zraven tega mora tudi znati vzpostaviti strežnik in ga oskrbovati. Dobro je tudi, da zna delati z storitvami office 365, ker mu lahko to kdaj olajša delo (pri vpisovanju podatkov lahko vpiše vse v excel – ovo tabelo in jo kasneje samo uvozi). Pri svojem delu pa mora znati sodelovati z učitelji in učenci, ter starši učencev, da dobi vse potrebne podatke, ki jih mora napisati in da popravi kakšne napake, ki jih je mogoče naredil pri vpisovanju podatkov. Dobro mora tudi sodelovati z vodstvom šole, saj mu le-to posreduje veliko podatkov, s katerimi ROID upravlja.

Temeljni namen uporabe vseh teh storitev je olajševanje hrambe podatkov o učencih in učiteljih, lažje ocenjevanje in učenje učencev za učitelje. To je zato, ker ROID vpiše te podatke v neki oblak, kjer se jih nato lažje najde, kot če bi bili napisani fizično na papirju. Pri ocenjevanju se olajša komunikacijo med učiteljem in staršem, saj lahko starš preko storitve pogleda ocene učenca. Spletne učilnice pa olajšajo in popestrijo učenje, saj ponujajo mnogo funkcij, ki jih učitelj normalo ne bi upal uporabiti.