Naloga z orodjem Blockly

Za svojo nalogo sem odločil uporabljati program Blockly. Izbral sem ga zaradi dostopa v slovenščini in tudi Piška, ki Blockly uporablja, saj sem ga predstavljal pri predstavitvi.

Naloga za učence:
Reši naloge z pomočjo programa Blockly na linku

Navodila:

1. Napiši program, ki izpiše števila od 100 do 1 v padajočem vrstnem redu.
  2. Dopolni program iz prejšnje naloge tako, da bo izpisoval le tista števila, ki so večkratniki 7
  3. (DODATNA)  Dopolni program iz prejšnje naloge tako, da bo izpisoval le tista števila, ki so večkratniki 7   Opozorilo:število kock je sedaj omejeno.

Namen naloge:

Naloga je namenjena učencem, ki so programersko za osnovno šolo že na dokaj visokem nivoju oz. so veliko programiranja že obravnavali (v primerjavi z povprečnim učencem slovenskem šolskem sistemu). C naloga je višje težavnosti, po moje že za srednjo šolo zato je namenjena le nekaterim, ki so tudi po razumevanju konceptov na višji ravni.

Učni cilji:
1. Napišejo algoritem, ki reši zahtevnejši, vendar njim znan in razumljiv problem.
2. Izdelajo računalniški program z zanko.

Video reševanja  naloge: https://www.youtube.com/watch?v=QsZrAoYtr_Q

Rešitev naloge(Več možnih variacij):

a)

b)

c)

Celotno delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Deljenje pod enakimi pogoji 4.0 Mednarodna.