Računalniška omrežja in ROID

– spletna učilnica (google.sites) npr. Fizika , (arnes splet) npr. ŠPORT

OŠ Toneta Čufarja:
– spletna stran
– urniki na spletni strani
– google.sites
– spletna učilnica potreben vpis

Gimnazija Jožeta Plečnika:

OŠ Valentina Vodnika:

OŠ Livada:
– eAsistenta/LoPolisa ne uporabljajo
– arnes splet

Vsaka šola ima svojo spletno stran (arnes splet, google.sites), dve šoli imata spletno učilnico, tri šole za urnike in redovalnico uporabljajo eAsistenta pri ostalih nisem našla tega podatka.

ROID je strokovnjak za računalništvo, vodi informacijsko dejavnost na šoli s pomočjo tehnologije. Je zadolžen za uporabo informacijsko-komunikacijske tehnologije v šoli, torej nosilec uporabe IKT. Vodstvu šole svetuje o opremi s področja IKT. Zadolžen je za spletne strani šole, pri tem pa mora veliko sodelovati z drugimi učitelji in vodstvom šole.
Namen uporabe storitev je hitrejša komunikacija s ciljno publiko (učenci, starši, kolegi), omogoča hitrejše izobraževanje in informacije glede tega.
Mislim, da je delo ROIDa preobremenjeno, če se glede spletnih storitev kaj zalomi, je za odpravljanje težav odgovoren ROID. Poleg poučevanja je zadolžen še za “vzdrževanje”.