PN3: Obravnava izbrane programske opreme oziroma aplikacij za poučevanje v 3. triletju osnovne šole

V osnovni šoli lahko učenci pri večini predmetov izdelujejo predstavitve. Izdelava, priprava in izvedba predstavitev omogočajo razvoj številnih kompetenc kot npr. pisanje besedil, organizacija informacij, uporaba tehnologij, inovativnost, javno nastopanje, sodelovanje v skupinah itd.

Po mojem mnenju je področje izdelave predstavitev zelo koristno za učence, zato sem se odločil ovrednotiti 3 aplikacije, ki omogočajo ustvarjanje predstavitev:

Prezi © 2024 by Domen Tisaj is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

Canva © 2024 by Domen Tisaj is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

PowerPoint © 2024 by Domen Tisaj is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

Vrednotenje aplikacij/programske opreme po obrazcu

Vrednotenje Prezi-ja © 2024 by Domen Tisaj is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

Vrednotenje PowerPoint-a © 2024 by Domen Tisaj is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

Vrednotenje Canve © 2024 by Domen Tisaj is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

Vrednotenje Prezi-ja, Canve in PowerPoint-a ter primerjava med njimi

Vrednotenje Prezi-ja, Canve in PowerPoint-a ter primerjava med njimi © 2024 by Domen Tisaj is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

Primer izdelave predstavitve v PowerPoint-u

Izdelava predstavitve v PowerPoint-u © 2024 by Domen Tisaj is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

Zaključek

Prepogostokrat se dogaja, da učenci ne znajo uporabljati programske opreme za izdelavo predstavitev, zato se mi zdi pomembno, da bi vse osnovne šole pred začetkom izvajanja predstavitev učencem predstavile vsaj osnove uporabe PowerPoint-a, ki se mi osebno zdi najbolj preprost za uporabo. PowerPoint omogoča izdelavo najpreprostejših predstavitev, kot tistih bolj naprednih, zato je primeren za vse nivoje znanja učencev, kot tudi za uporabo pri samem poučevanju izdelovanja predstavitev (od enostavnega k kompleksnemu).