KV7: RAČUNALNIŠKA OMREŽJA IN ROID

Enotna identifikacijaSpletna stranSpletna učilnicaOblačne storitveUpravljanje VIZ
Osnovna šola Stražišče KranjSio.mdmWordPressArnes učilniceOffice 365e-Asistent
Osnovna šola Simona JenkaSio.mdmWordPressArnes učilnice e-Asistent
Osnovna šola PredosljeSio.mdmWordPressArnes učilniceOffice 365e-Asistent
Osnovna šola Franceta Prešerna KranjSio.mdmGoogle SitesArnes učilniceOffice 365e-Asistent
Osnovna šola ŠenčurSio.mdmWordPressArnes učilniceOffice 365e-Asistent

ANALIZA

Raziskala sem spletne strani in uporabljene storitve okoliški osnovnih šol. Ugotovila se, da večina šol uporablja podobne storitve. Spletna stran Osnovne šole Franceta Prešerna je izdelana v Google Sites, vse ostale pa v WordPressu. Vse osnovne šole uporabljajo spletno učilnico Arnes, e-Asistenta. Štiri od petih šol uporabljajo oblačne storitve, za eno pa na spletni strani ni bilo podatka.

REFLEKSIJA

Katera znanja potrebuje ROID?

ROID potrebuje znanje o računalniških omrežjih in vseh storitvah, ki jih ponuja. Na vse storitve, ki jih uporablja v šoli se mora dobro spoznati, saj o njihovi uporabi seznanja svoje sodelavce in učence ter jim po potrebi nudi pomoč pri uporabi. Dobro se mora spoznati na storitve, ki so prisotne na trgu, da se zna odločiti za ustrezno. ROID mora skrbeti za stalno posodabljanje storitev in odpravljanje napak.

S kom mora ROID sodelovati na šoli in na kakšen način?

ROID mora pri svojem delu sodelovati z vodstvom šole, strokovnim osebjem, učitelji in učenci. Z ravnateljem se dogovarja in usklajuje mnenje o uporabi določene storitve, ostalim pa nudi pomoč, jih obvešča o novostih in delovanju storitev ter rešuje težave.

Kakšen je temeljni namen uporabe storitev?

Namen uporabe storitev je predvsem preprost in hiter dostop do informacij tako učiteljev, staršev kot tudi učencev. Omogočajo tudi boljšo organizacijo. Prek e-Asistenta oz. LoPolisa učitelji komunicirajo s starši in sodelavci, starši imajo dostop do ocen svojega otroka in dejavnosti v šoli.

To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.