Scratch in alternative

Nalogo bomo realizirali z orodjem Blockly.

Naloga: Na začetku ure sem vskemu od vas dala nekaj bonbonov. Tri sošolce vprašaj koliko bonbonov so dobili. Ker ti nočejo povedati, jim reci, da naj pa zapišejo v tvoj program. Torej, napiši takšen program, da bo vrnil koliko bonbonov imajo v povprečju tvoji trije sošolci.

Ciljna publika so učenci 7. razreda, ki so že obdelali aritmetično sredino pri pouku matematike, pri računalništvu pa so že uporabljali zanke.

Z reševanjem naloge dosežejo učni cilj:  Učenci znajo napisati algoritem, ki reši preprost vsakdanji problem.

S to nalogo bi uporabili medpredmetno povezavo z matematiko, saj so jo ravno obdelali pri pouku. Znanje prenesejo v program.

Postopek reševanja:

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva 4.0 Mednarodna.