4: MULTIMEDIJA IN ROID

Letak za učence: Letak

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno 4.0 Mednarodna.

Delo z multimedijo v vlogi ROID-a na šoli:

ROID je učitelj računalništva, hkrati pa tudi vzdrževalec strojne in programske opreme, administrator računalniškega omrežja, pomoč ostalim učiteljem, skrbnik šolskih spletnih strani ter skrbnik različnih računalniško podprtih programov za šolsko administracijo. Zato mu veliko ljudi pravi “deklica za vse”. ROID je strokovnjak za računalništvo, ki organizira in vodi informacijsko dejavnost na šoli s pomočjo računalniške tehnologije ter načrtovalec uporabe IKT v šoli.

Menim, da ima ROID preveč odgovornosti poleg poučevanja. Dobiti bi moral ustreznejšo obremenitev. Včasih je imela šola le nekaj računalnikov in je bilo delovno mesto računalnikarja primerno, sedaj pa jih imajo veliko več, s tem pa so še strežniki, spletne strani in spletne učilnice, interaktivne table itd. S tem tudi pa je tudi količina dela računalnikarja prevelika. Delo ROID-a pa se mi sicer zdi zelo dinamično in če bi bilo delo primerno porazdeljeno, bi ga opravljala z veseljem.