MULTIMEDIJA IN ROID

Delo z multimedijo v vlogi ROID-a na šoli

ROID, naj bi na šoli skrbel za:

• izobraževanje ostalih učiteljev,
  • ozvočenje na prireditvah,
  • spletno stran,
  • snemanje in fotografiranje dogodkov,
  • urejanje slik,
  • delovanje vse strojen opreme,
  • šolsko administracijo,
  • oblikovanje letakov, šolskega časopisa, publikacij itd.
  • nakup opreme
  • odplavljanje tehničnih težav

Za izvrševanje naslednjih del, naj učitelj ne bi imel le teoretičnega znanja, ampak je potrebno, da je izkušen na različnih področjih. Poleg tega mora imeti čut za ustvarjalnost in sistematičnost, saj sta ti dve lastnosti v veliki meri potrebni pri oblikovanju spletne strani, letakov, časopisov itd. Izrednega pomena je tudi to, da je pripravljen iz dneva v dan nadgrajevati svoje znanje, saj se tehnologija hitro spreminja.

Menim, da so ROIDI preobremenjeni z delom. V primeru, da so zaposleni za polni delovni čas, morajo poleg zgoraj naštetih stvari še poučevati, delati v knjižnici ali pa voditi podaljšano bivanje. A, da postane situacija še težja, imajo razdrobljene urnike, kar jih ovira pri učinkovitejšem opravljanju dela. Po mojem mnenju, bi morali biti ROIDI zaposleni za polni delovni čas, brez kakršnih koli dodatnih obveznosti. Posledično, bi bil njihov delovnik prijaznejši delo pa kakovostnejše, saj bi imeli več časa.

Delo ROIDA se mi sicer zdi zanimivo. Naloge so zelo razgibane in primerne za ljudi, ki sovražijo rutino. Je pa res, da je za to delo potrebno veliko praktičnega znanja in prav zaradi tega je marsikoga strah prevzeti to delovno mesto. Menim, da če učitelj  želi postati uspešen ROID delavec, mora znati dobro prilagajati različnim situacijam in pokazati veliko mero samoiniciativnosti za učenje novih stvari (v veliki meri od doma).

Naslovnica_solskega_casopisa

To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva 4.0 Mednarodna

Licenca Creative Commons