KV7: Računalniška omrežja in ROID

ŠOLAENOTNA IDENTIFIKACIJASPLETNA STRANSPLETNA UČILNICAOBLAČNE STORITVEUPRAVLJANJE VIZ
OŠ IVANA KAVČIČA IZLAKEsio.mdmWordPressArnes učilnicee-pošta onedrivee-Asistent
OŠ GRADECsio.mdmWordPressArnes učilniceOffice 365Lo.Polis
OŠ ŠMARJE PRI JELŠAHsio.mdmWordPressArnes učilniceOffice 365 /
OŠ IVANA SKVARČEsio.mdmWordPressArnes učilniceOffice 365
e-pošta
e-Asistent
OŠ TONETA OKROGARJAsio.mdmWordPressArnes učilnice/e-Asistent

ROID mora poznati vse storitve, ki jih ponuja Arnes oz. šola in jih znati uporabljati. Dober mora biti tudi v sporazumevanju z drugimi, da lahko razume njihove želje. Sodelovati mora z ravnateljem, da mu sporoči kaj vse se na šoli uporablja in mu dodeli njegove naloge za oskrbo le teh. Sodeluje z vsemi učitelji na šoli, saj jim nudi pomoč pri storitvah, ki jih ponuja šola in da mu sporočijo spremembe, katere vpiše v sistem. Sodeluje tudi s starši, saj lahko dogovorijo z njim, če je prišlo do napak ali sprememb. Namen uporabe teh storitev je nek pregled in organiziranost šole, vsi uporabniki lahko hitro pridobijo vse informacije v povezavi z določenim učencem, učenci lahko hitreje in lažje dobijo posredovano gradivo/informacije s strani učiteljev, prav tako so tudi starši hitreje obveščenih o obveznostih svojih otrok.