4KV: Multimedija in ROID

Letak by NinaD is licensed under CC BY 4.0

ROID na šoli vzdržuje strojno in programsko opremo, je svetovalec, nudi pomoč ostalim učiteljem in ima med drugim tudi delo z multimedijo. Pod delo z multimedijo spada spletna stran, ki jo postavi in vzdržuje, naredi razne loge za šolo ali šolski časopis, oblikuje in uredi letake za publikacijo šole. Da vse to naredi, potrebuje znanja iz grafik, raznih urejevalnikov, HTML in CSS ter drugih jezikov in programov. Pomagajo mu lahko ravnatelj, podravnatelj, lahko tudi likovni učitelj pri sestavljanju logov in spletnih straneh.

Menim, da je delo ROID-a zelo obsežno že samo na področju multimedije, kaj šele vse njegove naloge. Vedno mora biti na voljo vsem učiteljem na šoli, ko pridejo do težav z računalnikom, skrbi za strojno in programsko opremo, za izgled spletne strani, za delovanje računalnikov na šoli in še poučuje učence ter še kaj bi se našlo. ROID mora bit zelo prilagodljiv in izviren pri svojem delu, dobro mora znati komunicirati z drugimi, da lahko od njih izve potrebne informacije, da lahko opravi svoje delo.