PN3: OBLIKOVANJE BESEDIL IN DELO S PODATKI, SODELOVANJE IN DELO V OBLAKU

Medpredmetna povezava bo potekala med predmeto urejanje besedil in pa zgodovino v 8. razredu. Učna ura se bo nanašala na Napoleona Bonaparteja.

Operativni učni cilji za zgodovino:

• navedejo glavne spremembe, ki jih je francoska revolucija vnesla v življenje ljudi
  • ugotovijo in utemeljijo, kako je Napoleon končal francosko revolucijo in njene ideje razširil po Evropi

Operativni učni cilji za urejanje besedil:

• izbrati ustrezen računalniški program in ga zagnati v grafičnem operacijskem sistemu
  • v programu izbrati in uporabiti ustrezen ukaz
  • z urejevalnikom besedil napisati krajše besedilo in ga oblikovati

Metode in oblike dela :

• Frontalna oblika
  • Individualna

Učna ura :

Učna ura bi potekala z uvodno motivacijo o francoski revoluciji in kako se nanjo nanaša Napoleon Bonaparte. Hkrati lahko povemo, da zgodovino pišejo zmagovalci vendar se moramo zavedati, da smo v sodobnem času, kjer se zgodbe pišejo na računalnikih. Tako preidemo na urejanje besedil. Tu si bomo pomagali s programi, ki so dostopni na tej povezavi.

S pomočjo Učenci bodo napisali kratko besedilo o vzponu in padcu Napoleona Bonaparteja in ga tudi oblikovali. V besedilo pa naj vključijo tudi kakšen podatek, ki se jim je zdel zanimiv.
Na koncu učne ure bomo testiratli znanje s pomočjo kviza.

Viri:

Labernik, Z. in Flere, D. (ur.). (2002). Učni načrt za izbirni predmet: RAČUNALNIŠTVO. Ljubljana: Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport, Zavod RS za šolstvo. Pridobljeno dne 30.6.2020 (povezava)

UČNI načrt. Program osnovna šola. Zgodovina [Elektronski vir] / predmetna komisija Vojko Kunaver … [et al.]. – El. knjiga. – Ljubljana : Ministrstvo za šolstvo in šport : Zavod RS za šolstvo, 2011. Pridobljeno dne 30.5.2020 (povezava)