OBLIKOVANJE BESEDIL IN DELO S PODATKI V OBLAKU

Izobraževanje od doma -> med predmetna povezava računalništvo, matematika in športna vzgoja

Ker nam trenutna situacija z virusom preprečuje vsakdanje druženje, bomo nalogo, ki bi jo drugače izpeljali v šoli nekoliko prilagodili, tako, da jo boste lahko naredili sami doma. Vaša naloga bo metanje žoge na koš. In sicer 15-krat zaporedoma boste vrgli prosti met. Enako 15-krat desno in 15-krat levo polaganje. Dobljene podatke boste vnesli v vnaprej pripravljeno Excel oblačno datoteko. Dokument vam bo avtomatsko izračunal povprečje zadetih metov. Vaša naloga je da tabelo lepo uredite in na koncu izrišete tortni prikaz razmerja med zadetimi in zgrešenimi meti. Primer pravilno narisanega grafa imate za testni primer spodaj.

Operativni cilji:

• Učenec zna izpolniti Excel tabelo
  • Učenec zna obdelati podatke in izrisati graf
  • Učenec vadi tehniko izvajanja prostih metov ter levega in desnega polaganja

Link do tabele: https://unilj-my.sharepoint.com/:x:/g/personal/mr2635_student_uni-lj_si/Eb3Oa3a-IbhHi2kVTHVwLL0BsXlmE4_5Ir7mNOQzs0lWkQ?e=k6Vr2W

Izdelala: Martin in Klara

komentarja 2

1. Avatar Zalenka's pravi:

Martin in Klara, zelo dobro načrtovana smiselna medpredmetno povezana učna ura.
    Ko učencem predpripravite takšen dokument za sodelovanje, ga je dobro opremiti z navodili za učence kar v dokumentu. Liste v dokumentu je dobro poimenovati ali pa to dati kot nalogo učencem.