Računalniška omrežja in ROID

Kriteriji Osnovna šola Koroška Bela Osnovna šola Toneta Čufaraja Jesenice Osnovna šola Prežihovega Voranca Jesenice Osnovna šola Žirovnica

Osnovna šola Josipa Vandota Kranjska Gora

Spletna stran WordPress WordPress / WordPress WordPress
Spletna učilnica Moodle / / Moodle (eZbornica in eUčilnica) /
Oblačna storitev Oblak 365 / / / /
Knjižnica Cobbiss / / / /
Sistem za upravljanje vzgojno izobraževalnega zavoda eAsistent eAsistent eAsistent eAsistent  eAsistent

Refleksija:

ROID, da lahko skrbi za te storitve. Mora znati osnove html-ja spoznati se mora tudi na delovanje eAsistenta. Znati mora tudi vse stvari urejati in skrbeti. ROID mora sodelovati z učitelji, ravnateljem, šolsko kuhinjo, knjižnico. Oziroma mora narediti tako da bodo ostali lahko urejali področja, ki so jim namenjena. Temeljni namen uporabe teh storitev je olajšanje dela učiteljev. Starši imajo več informacij, učenci so zaradi tega bolj digitalno pismeni, ker uporabljajo te storitve.

Moje mnenje je, da bi vse šole morale uvesti te storitve, saj živimo v digitalnem svetu in je učence treba čim prej digitalno opisnjevati. Seveda se tukaj pojavlja problem pri tem, da določeni učitelji niso dovolj izobraženi na tem področju. Ampak moramo se zavedati tega, da je digitalna pismenost v današnjih ključnega pomena, ker je bolj ekonomična in racionalna.