MULTIMERIJA IN ROID

DELO Z MULTIMEDIJO V VLOGI ROID-a NA ŠOLI

Letak za učence za izbirni predmet urejanje besedil:

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Deljenje pod enakimi pogoji 4.0 Mednarodna.

ROID na šoli:
  • Skrbi za grafično podobo šole, računalnike na šoli, posodablja splet in aplikacije na računalnikih, poučuje računalništvo, nudi pomoč ostalim učiteljem pri uporabi IKT, je zgled uporabe IKT pri pouku.
  • Dobro mora poznati delovanje računalnika in spleta, biti mora dober pedagog, spodbuden in pripravljen pomagati sodelavcem v zvezi z računalnikom.
  • Zdi se mi, da je delo ROID-a kar težko, saj mora imeti tehnične in pedagoške kompetence. Spopade se z zastarelimi računalniki in programi. Poleg tega, ga velikokrat izkoristijo za kaj drugega, kar sicer ni v njegovi profesuri.