MULTIMEDIJA IN ROID

Multimedija

Licenca Creative Commons

To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.

Refleksija

Vloga, ki jo ima ROID v okviru multimedije v šoli je, da skrbi za spletno stran. ROID ureja slike, videe, ustvari logo/grb šole(priporočljivo s pomočjo učitelja/ice likovne umetnosti) in jih objavi na spletni strani šole ali uporabi v druge šolske namene(letaki, vabila,…). Znanja, ki jih ROID potrebuje so osnovno poznavanje fotrografij, kako fotografija obdelati, poznati mora grafično obdelavo(rastrska in vektorska grafika) in pa obdelava zvoka.

Moje lastno mnenje glede vloge ROID-a v okviru multimedije je, da pomembna za šolo na področju urejanja spletne strani, slik in videov,  saj to pripomore k boljši organizaciji šole ter lažjemu dostopu do podatkov oziroma informacij s strani staršev. Glede na vse zadolžitve, ki jih ima ROID je to področje malo manj zahtevno, vendar pa je potrebno več časa za kvalitetno opravljeno delo. Vedeti je tudi treba, da ROID nima profesionalnega znanja, kar se tiče urejanja slik in videov, kar ni ravno dobro za šolo. Res pa je, da so določeni deli tega področja prepuščeni ustvarjalnosti posameznika, kar pa vpliva na končni izdelek.

Viri slik