Programska oprema za ustavarjanje speltnih strani

Imamo različne načine oblikovanja in ustvarjanja spletnih strani. Imamo osnovni html in css za katere lahko uporabljamo:

Samo te je primerno šele za tretjo triado (v računalniško omrežje) in srednjo šolo. Za osnovno šolo je bolj primeren mogoče wordpress, ki ga omogoča arnes splet, saj to je bolj vizualno in bolj preprosto. Ni nujno posegati v kodo.

Imamo pa še možnost s pomočjo označevalni jezik, ki je pa laži za učenje in uporaba ni tako striktno programerski. Piše se ga pa lahko v visual studio code in tudi na spletnih strani.

Kaj sploh je cilj tega predmeta?

Pridobiti znanja za učinkovito uporabo računalniške tehnologije. Razvijanje dobrega odnosa do copy right licenc in drugih. Razvijajnje za estestko oblikovanje informacij.

Splošni cilji:

• razvijajo pravilen odnos do varovanja lastnine (avtorske pravice) in osebnosti (zaščita podatkov),
  • razvijajo sposobnosti za učinkovito in estetsko oblikovanje informacij,
  • oblikujejo stali[;a do pridobljenih informacij in krepijo merila za doživljanje ter vrednotenje lepega,

Operativni cilji:

• izdelati enostavno spletno stran,
  • poiskati in uporabiti podatke iz omrežja internet.

Katalog znanja:

• Minimalna standart:
    • poznati osnovne programe
    • narediti enostavno spletno stran
    • v programu uporabiti ustrezen ukaz
  • Temeljno znanje:
    • učenec zna oceniti kakovost informacije
    • učenece zna utemeljiti zakaj je dobro uporabljati različno programsko opremo
  • Zahtevnejše znanje:
    • spletno stran vnesti v omrežje

Opis programske opreme zakaj bi jo priporočal:

Notepad++

Tega bi priporočal, zato ker bi se učenci naučili iz osnov in zared dobro spoznali sintakso jezika. Zaradi tega bi imeli boljše temelje za nadaljne delo. Za uporabo naprej bi pa bolj priporočal visual studio code, saj je lažje vse skupaj pisati. Učenci bi morali narediti spletno stran kjer bi predstavili temo vse skupaj bi oblikovali še z CSS jem.