E-ŠOLSTVO

• Srednja frizerska šola Ljubljana: eAsistent
  • Oš Vodice: Lo.Polis

Ugotovitve testiranja

Na vajah sem testirala tako eAsistent kot tudi Lo.Polis. Njun namen je hitrejše vpisovanje ocen, manjkajočih učencev, domačih nalog in drugih dogodkov. Prednost obeh e-redovalnic je predvsem v tem, da imajo starši lahko dostop do ocen njihovih otrok prek spleta in ne rabijo za to hoditi v šolo.  Oba sta si tako vizualno kot tudi po funkcijah ki jih omogočata zelo podobna. Kljub njunim podobnostim, pa me je bolj prepričal Lo.Polis, saj se mi zdi mogoče malo bolj pregleden, še posebno pri vpisovanju dogodkov v urnik.

Po mojem mnenju je uporaba tako Lo.Polisa kot eAsistenta zalo koristna predvsem pri sporočanju staršev glede njihovih otrok, omogoča hitrejše preverjanje prisotnosti učencev in opravljenja domačih nalog. Po mojem mnenju je prednost tudi ta, da imajo razredniki tako boljši pregled nad prisotnostjo učencev, opravljanju nalog, ocen itd. Menim pa, da obstajajo tudi nekatere slabosti. Ena iz med njih je ta, da se učenci vedno bolj spoznajo na računalnike in lahko z vdorom v e-redovalnico spremenijo svoje ocene prisotnost in drugo. Za to je za učitelje pomembno, da imajo nekje shranjeno še vsaj kopijo ocen učencev.